Strona Główna

  Aktualności

  O Gminie

  Historia Gminy

  Historia
  adm. gm.

  Instytucje

  Przyroda

  Zabytki

  Panorama

  Galeria

  Biuletyn

  Projekty

  Cmentarz

  Linki

  Mapa

  Kontakt


Zielona Linia - infolinia: 19524 - udzielamy informacji na temat usług rynku pracy, świadczeń oraz wsparcia oferowanego przez powiatowe urzędy pracy. Odpowiadamy na pytania z zakresu Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Infolinia płatna. Opłata jak za połączenie lokalne.


  Opieka nad małym dzieckiem

 


STRATEGIA
ROZWOJU
WOJ.
POMORSKIEGO


 

 

BINGO - Biuro Integracji NGO

  AKTUALNOŚCI
   Ważne   

LGD - Nabór wniosków


 
2014-07-31Telefon zaufania - uzależnienia behawioralne


Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił telefon zaufania 801-889-880, dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskim.


Czym są uzależnienia behawioralne? Są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli na przykład uzależnienie od hazardu, uzależnienie od internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów, czy objadania się.


Do kogo skierowana jest oferta telefonu? Do wszystkich osób, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Dla osób bliskich osobom uzależnionym – rodziny, przyjaciół, znajomych.


Czy to telefon dla mnie?

  • Tak, jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko popadło w nadmierne zaabsorbowanie internetem i komputerem, a wirtualna rzeczywistość staje się dla niego ważniejsza niż realni znajomi i przyjaciele. Tak, jeśli granie doprowadziło Cię do kłopotów finansowych lub rodzinnych, zdarza Ci się grać do ostatniej złotówki lub pożyczać pieniądze na granie.

  • Tak, jeśli masz poczucie, że poszukiwanie doświadczeń seksualnych wymyka Ci się spod kontroli, podejmujesz zachowania ryzykowne dla zdrowia lub naruszające prawo. Jeśli seks przestał był przyjemnością a stał się wewnętrznym przymusem.

  • Tak, jeśli z powodu zaabsorbowania pracą zapominasz o ważnych uroczystościach rodzinnych i sprawach swoich dzieci. Jeśli poświęcasz pracy dużo więcej myśli, czasu i energii niż realizowaniu pasji, rozrywkom, sportowi i związkom z partnerem, dziećmi, rodziną.


Działalność telefonu zaufania obejmuje:

  • prowadzenie konsultacji telefonicznych dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich,

  • rozwijanie i udostępnianie bazy informacji o lokalnie działających specjalistach i instytucjach prowadzących terapię uzależnień behawioralnych,

  • prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych na temat uzależnień behawioralnych.


Konsultacje telefoniczne prowadzą doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.


Nowy telefon zaufania 801-889-880 jest czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22. Koszt połączenia to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora.


Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania świadczącego pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych dofinansowywany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.


 
2014-07-31Nowa perspektywa


 
2014-07-25II tydzień wakacji


 
2014-07-23Muzyka polska w Starym Polu


Już jutro o godzinie 1900 w Krzyżanowie odbędzie się kolejny koncert w ramach Festiwalu "Muzyka polska na Żuławach". Podczas koncertu zaprezentują się znakomici artyści - Janusz Wawrowski młody i utalentowany skrzypek oraz Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Maestro Marka Mosia. Przed koncertem głównym (o godz. 1500), odbędzie się otwarta próba generalna dla dzieci i młodzieży.


Niekwestionowanym atutem festiwalu jest niewątpliwie jego repertuar. Dzieła polskich mistrzów kompozycji inspirowane folklorem: polonezy, oberki, kujawiaki i mazurki, wszystkie najwyższej próby.


Na festiwalu nie zabraknie naszego geniusza Fryderyka Chopina i jego "Nokturnu op. 27 nr 2". Nokturn to forma, której Chopin wprawdzie nie wymyślił, jednak dopiero on, wielki polski poeta fortepianu, pokazał, czym naprawdę jest owa "pieśń nocy" - dzieło pełne delikatności, subtelności i niezwykłych muzycznych barw.


Kolejnym z utworów jakie widzowie będą mieli okazję usłyszeć podczas koncertów jest "Polonez D-dur" Henryka Wieniawskiego, utwór eksponujący wirtuozerię i doskonałą technikę gry. To wszystko w rytmie dawnego uroczystego tańca, który był tak chętnie wykonywany na polskich dworach, w pałacach i zamkach.


Poza tym w programie: Melodia Ignacego Paderewskiego, Serenada Mieczysława Karłowicza, Oberek 1 Grażyny Bacewicz, Pięć melodii ludowych Witolda Lutosławskiego, Suita staropolska Andrzeja Panufnika i Orawa Wojciecha Kilara.


Kolejny festiwalowy koncert odbędzie się 20 lipca w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Matki Kościoła w Jantarze, gm. Stegna. 
2014-07-18Obwieszczenia Wójta Gminy


 
2014-07-17Odpowiedzi na zapytania do przetargu

Odpowiedzi na zapytania do przetargu dla zadania pn. "Remont drogi dz. nr 98, nr 107, nr 108 i nr 119 obręb Królewo"


 
2014-07-14Muzyka polska na Żuławach


 
2014-07-04Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w przetargu dla zadania pn. "Remont kapitalny zasiedlonego budynku mieszkalnego znajdującego się w miejscowości Kaczynos Kolonia 7"


 
2014-07-04Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia dla zadania pn. "Budowa dróg osiedlowych - ul.  Prusa w Starym Polu - etap I"


 
2014-07-03


<< Wstecz 1 2 3 4 5 ... 55 56 57 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNewsMiejscowe
Plany
Zagosp.
Przestrzennego


 

Miejski
Obszar
Funkcjonalny
Malborka


 
Zespół Szkół w Starym Polu
 
Przedszkole w Starym Polu
 
Gminna Biblioteka Publiczna
 
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
 
Stowarzyszenie sportowe Gminny Klub Sportowy 'Błękitni' Stare Pole
 
Stowarzyszenie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Stare Pole
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
 
Rządowe Centrum Legislacji - Elektroniczne wersje Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego
 
Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego
 
 
 
 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Autor strony: Łukasz Kobusiński

Nasza strona nie wykorzystuje plików cookie, ale udostępnia odsyłacze do innych serwisów, które mogą się na nich opierać.
Opuść więc tą stronę, jeśli nie chcesz aby pliki te instalowały się na Twoim komputerze lub ustaw odpowiednio swoją przeglądarkę.
Opis jak to zrobić można znaleźć np. tutaj.